XII. Polabská vonička

24. září 2008 v 17:03 | Maruška & Lada |  Archiv
Druhý zářijový týden je pro folklórní soubor Šáteček tím nejdůležitějším týdnem v celém roce. Probíhá totiž folklórní festival Polabská vonička - Šebkův Nymburk, jehož vznik inicioval zakladatel Šátečku pan Oldřich Kusovský.
Diváky jsme na konání festivalu upozornili čtvrtečním vystoupením na náměstí. Největší radost z nás měl majitel jedné místní restaurace, který si s námi notoval píseň Okolo Nymburka.
V pátek dopoledne jsme spolu se soubory Czestochowa z Polska, s kterým jsme se seznámili vloni ve Spojených státech, a Kordulka, doprovázená Gajdošskou muzikou ze Starého Poddvorova, zahráli a zatančili školním dětem v parku Pod Hradbami. Odpoledne následoval tradiční program "Soubory souborům", kdy si zúčastnění navzájem předvedou to nejlepší z celého repertoáru. Když uplynul čas vyhrazený pro tento program, nikomu se nechtělo pryč. Spustili jsme tedy Doudlebskou. Tento tanec jsme učili děti v USA, studenty VŠE v Praze, ale nikde ho nepochopili tak rychle a netancovali v tak velkém množství a s takovou chutí jako na Polabské voničce. Poláci nás naoplátku naučili "Labadam". Pak už ale nastal čas večeře. Ve 21.00 jsme se všichni na taneční parket vrátili, abychom v rytmu disca předvedli i mnohé folklórní kreace. Náš cíl - unavit malé děti, aby brzo usnuly, se povedlo splnit, avšak my jsme je okamžitě následovali.
V sobotu jsme tudíž byli čilí na galavystoupení. Tam se kromě dříve zmíněných souborů představil folklórní soubor dospělých Dykyta z Přerova, Dudlajda z Českých Budějovic a Dzipars z Lotyšska.
Všem souborům se vystoupení moc povedla, a to díky výbornému ozvučení, hezkému prostředí v parku Pod Hradbami a skvělé organizaci. Za soubor Šáteček bychom ještě chtěli poděkovat DDM Nymburk za ochotu poskytnout ubytování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama