Tuchlovická pouť 2008

11. května 2008 v 20:42 | Maruška |  Archiv
Šáteček v Tuchlovicích
Ve dnech 1. - 4. května se uskutečnil jubilejní 15. ročník středočeského folklórního festivalu Tuchlovická pouť. Neděle byla vyhrazena dětským souborům, které se představily divákům nejprve na náměstí před Českou hospodou a poté na odpoledním vystoupení v letním kině. Kromě účinkujících z Prahy a středních Čech své lidové tance předvedly i soubory Mali Gorzowiacy z Polska a nám dobře známí Kamenskije Perezvony z Ruska.
Soubor Šáteček vystoupil druhý v pořadí, přičemž předskokany nám dělaly děti z MŠ Tuchlovice. Svých 15 minut jsme zahájili živelným tancem Káča má, následoval tanec Mlynářský v rytmu mazurky, mateníkový tanec Vejr a zakončili jsme Bednářem, kde se postupně ukázali naši malí i velcí tanečníci a pozorný divák si mohl všimnout, že v závěru tancovala i basa.
Přestože většina tanců a hudebního doprovodu byla díky manželům Rejškovým, Karlu Krasnickému a našemu vedoucímu Vaškovi Klicperovi nová či nově obnovená, tanečníci i muzikanti to zvládli na výbornou, čemuž napomohla velmi příjemná atmosféra tuchlovického festivalu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama