Šáteček se připravuje na festivaly do USA

27. dubna 2007 v 15:18 | Vašek |  Archiv
Šáteček se připravuje na festivaly do USA
O letních prázdninách se folklórní soubor Šáteček zúčastní 2 festivalů ve Spojených státech - v Rexburgu (stát Idaho) a Salt Lake City (stát Utah).
Tyto festivaly, na které jsme byli pozváni, se jmenují "The Idaho International Dance & Music Festival" a konají se každé léto od roku 1986. Pořadatelé se inspirovali evropskými folklórními festivaly a každoročně zvou soubory z nejrůznějších koutů světa. Letos diváci uvidí, kromě Šátečku, taneční skupiny z Belgie, Číny, Chorvatska, Dominikánské republiky, Japonska, Mexika, Filipín, Peru, Polska, Ukrajiny, Turecka a domácí soubor z USA.
Každý soubor bude mít možnost předvést tradiční kulturu svého národa na mnoha vystoupeních nebo v průvodech ulicemi. Cílem festivalu je seznámit nejen návštěvníky, ale i účinkující s folklórní hudbou, tancem a kulturou ostatních vystupujících zemí. K tomu napomáhá i ubytování členů souborů v tzv. "host families" , hostitelských rodinách, které se starají o nezbytné zázemí a podporují své hosty na vystoupeních. Některým hostitelským rodinám se festival zalíbí natolik, že se ho účastní každý rok.
Odlet je naplánován na 23. 7. 2007, poletíme z Prahy-Ruzyně nejprve do Atlanty, kde přestoupíme na letadlo do Salt Lake City. Odlétat ze Salt Lake City budeme 13. 8. a v Praze bychom měli přistát 14. 8. v pravé poledne. Cesta by měla trvat přibližně 19 hodin.
Vše bude upřesněno na schůzce s rodiči, která se bude konat v nejbližší době. Proto Vás žádáme, abyste si připravili případné dotazy, rádi Vám na ně odpovíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama